Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://sev.radakmu.org.ua)
Головна → Вебінар «Green Deal через призму стандартів та кластерної взаємодії», 26 липня, з 11 до 13 год

22.07.2021 11:15
Вебінар «Green Deal через призму стандартів та кластерної взаємодії», 26 липня, з 11 до 13 год Вебінар «Green Deal через призму стандартів та кластерної взаємодії», 26 липня, з 11 до 13 год

Комітет сталого розвитку («Sustainable Industry4Ukraine»), створений на платформі «Industry4Ukraine», спільно з кластерами ІАМ за підтримки GIZ-Ukraine запрошує взяти участь в онлайн-обговоренні практичних ініціатив щодо реалізації  Європейського зеленого курсу в Україні.

Ініціатива «Європейський зелений курс» (The European Green Deal)  включає амбітні цілі і завдання з перетворення кліматичних та екологічних викликів та ризиків на можливості у всіх сферах діяльності та реалізацію цього переходу на засадах справедливості та всеохоплення для всіх учасників.

Питанням технічного регулювання у Європейському Союзі приділяється підвищена увага, оскільки саме розробка та запровадження нових стандартів забезпечуватимуть ефективну реалізацію такого курсу на рівні підприємств. Представники малого та середнього бізнесу в ЄС беруть активну участь у розробці і формуванні нової політики, адже від цього залежить як якість самих перетворень, так і ступінь сприйняття необхідності трансформацій з боку бізнесу.

  • Чи обізнані ви як представники вітчизняних кластерних ініціатив та спільнот, а також інших бізнес-об’єднань щодо важливості технічного регулювання та стандартизації у забезпеченні ефективної реалізації Зеленого курсу у вітчизняних умовах?
  • Чи ознайомлені ви із ролю Національного органу стандартизації (ДП “УкрНДНЦ”) у розробці стандартів та існуючими формами та інструментами участі бізнесу у таких процесах?
  • Чи знаєте ви, які міжнародні та регіональні технічні комітети вже створені для забезпечення реалізації Зеленого курсу (циркулярної економіки, управління парниковими газами та ін.) та які можливості є для створення зеркальних комітетів в Україні?
  • Які стандарти та управлінські моделі витчизняні підприємства запроваджують вже сьогодні і чому це важливо?

На ці та інші питання ви отримаєте відповіді від представників профільних органів державної влади та прогресивного бізнесу під час першого вебінару із запланованої серії заходів в рамках проєкту ClusteRISE, присвячених активізації участі регіональних промислових та хайтек кластерів у процесі технічного регулювання та стандартизації.

Такий вебінар – це перша спроба заповнити чисельні розриви та прогалини як в розумінні «зелених» ініціатив учасниками інжинірингових спільнот, так і у відсутності належних регуляторних механізмів.

11:00 - 11:10 Вступне слово. Green deal – як виклик та можливість для економічного розвитку регіонів та індустрій.

 
Денис БАЗІЛЕВИЧ,співзасновник Платформи INDUSTRY4UKRAINE, експерт Проєкту GIZ
Олександр ЮРЧАК, Асоціація підприємств промислової автоматизації України, Директор Проєкту “ClusteRISE”
 
11:10 - 11:25

 
Digital & Green transition: чому всі промислові та хайтек мають готуватись до кардинальних змін та почати керувати кліматичними ризиками

 
Роман КРАВЧЕНКО, Голова Комітету з сталого розвитку Платформи INDUSTRY4UKRAINE, СЕО «482.solutions»
 
11:25 - 11:45
 
Технічне регулювання в сфері Green Deal: стандарти циркулярної економіки – загальний огляд та пріоритети для України
 
Андрій ГНАП, «Waste Ukraine Analytics»
 
11:45 - 12:00
 
«Чому кластери»: про роль кластерів в зеленому переході



 
Олександр Щербатюк, Hydrogen Systems Engineering

 
12:00 – 12:20


 
Роз’яснення та коментарі Міністерства економіки України та
Національного органу стандартизації ДП “УкрНДНЦ”
12:20 –
12:50
 
Обговорення тем вебінару – фіксація «точок дотику» до кластерних ініціатив та кластерних організацій

 
12:50 –13:00 Підведення підсумків
 

Участь безкоштовна. Реєстрація через форму.

 

 
 

 

Зазначена серія вебінарів є частиною проєкту «ClusteRISE» з розвитку кластерів ІАМ в регіонах Запоріжжя та Харкова, який виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ). «ClusteRISE» підтримується Проєктом «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що виконується Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Джерело: https://www.industry4ukraine.net/publications/green-deal-standarty-ta-rol-klasteriv-v-zelenomu-perekhod/

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://sev.radakmu.org.ua/view/6712