Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://sev.radakmu.org.ua)
Головна → Зростання бізнесу у найближчі три роки очікують 76% українських компаній – опитування

23.11.2021 13:25
Зростання бізнесу у найближчі три роки очікують 76% українських компаній – опитування Зростання бізнесу у найближчі три роки очікують 76% українських компаній – опитування

В Україні 76% керівників очікують зростання своїх компаній. При цьому найбільшим ризиком для українського бізнесу протягом наступних трьох років респонденти вважають операційні ризики.

Про це йдеться в дослідженні KPMG «Погляд керівників бізнесу» в Україні та світі в 2021 році.

За даними аналітиків, 71% українських компаній відзначають, що вирішальне значення для розвитку матиме органічне зростання — інновації, капітальні інвестиції, нові продукти і підбір персоналу. 14% керівників в Україні розглядають можливість створення стратегічних союзів з третіми сторонами.

Водночас керівники світових компаній, за даними опитування, планують використовувати переважно неорганічну тактику для забезпечення зростання: стратегічні союзи з третіми сторонами, угоди M&A, спільні підприємства та аутсорсинг. В цілому 94% керівників у світі і 81% в Україні впевнені, що прибуток керованих ними компаній буде зростати в наступні три роки.

Що стосується зростання української економіки, то в цьому впевнені 38% респондентів. У той час як зростання світової економіки очікують 47% керівників компаній. У світі СЕО більш оптимістичні – 60% переконані в зростанні світової економіки.

Топ-5 ризиків для бізнесу, на думку керівників:

  • операційні ризики (збиток через помилки у внутрішніх процесах);
  • регуляторні виклики (невідповідність діяльності компанії законодавству і нормам);
  • ризик нестачі кваліфікованих кадрів і ризик ланцюжка поставок;
  • кіберзагрози;
  • проблеми навколишнього середовища та кліматичні зміни.

Щодо роботи персоналу, то лише 36% опитаних в Україні керівників заявили, що більшість їхніх працівників будуть на «віддаленні» два або більше днів на тиждень.

Джерело: https://news.finance.ua/ua/news/-/504157/zrostannya-biznesu-u-najblyzhchi-try-roky-ochikuyut-76-ukrayinskyh-kompanij-opytuvannya

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://sev.radakmu.org.ua/view/6708