Хочу застерегти підприємців та звичайних громадян від спокуси брати незабезпечені кредити під великі відсотки, та позики, особливо, швидкі. Насправді, існує багато інших засобів як пожвавити бізнес або модернізувати виробництво. Також, звертаюсь до свідомості людей, які в гонитві за благами потрапляють у пастку безвідповідального споживання, яке робить з них товарно-сервісних рабів.

  

Днями в ЗМІ пройшла інформація, що загальносвітовий борг перевалив позначку $ 188 трлн, або 230% від глобального ВВП. Про це заявила директор МВФ Крісталіна Георгієва на ювілейній 20-й конференції економічних досліджень Annual Research Conference у Вашингтоні.

Але ж є ще приватні борги - людей банкам, фірмам, один одному, і знову по ланцюжку.

Простіше кажучи, щоб позбутися від цього боргу, всім людям на Землі треба безкоштовно працювати більше 3-х років. Хе-хе)

Звідки ж узявся цей астрономічний борг?

Він взявся з прагнення людини отримати бажане в кредит. А хитрі ділки використовують це бажання і підсадили світ на кредитну голку. Більш того, кредити - це основа сучасної економіки, спрямованої на виснаження природних ресурсів.

Без сильної мотивації щось отримати, з одного боку, і досить легкою можливістю це отримати (позика, кредит), з іншого - світова економіка давно б зупинилась і в своєму нинішньому вигляді припинила б існування. В результаті, більшість в розвинених і країнах що розвиваються живуть в постійному, ненаситному бажанні купувати все нові і нові товари та послуги в борг. Банки виділяють гроші, а люди і корпорації беруть ці кошти та добровільно заганяють себе в боргове рабство і фінансові зобов'язання. Більшість світових боргів існують лише на папері, в цифрах. І виражаються в постійному стимулі людей працювати заради уявних бажаних благ, більшість з яких їм абсолютно не потрібні. А деякі - і зовсім шкодять здоров'ю та психіці. Багато країн, навіть найрозвиненіших, і багато корпорацій винні різним банкам і транснаціональним фінустановам астрономічні суми, віддати які повністю буде неможливо в принципі.

Для повноти розуміння не вистачає головного чинника – чому, взагалі, така система боргів можлива і прийнята за основу в світі людей? Тому, що всі люди жадібні за своєю природою і хочуть мати набагато більше, ніж треба для нормального життя. В результаті, глобальний борг - це ніщо інше, як активована і задоволена мотивація людини мати щось, що нібито має для неї цінність. Це може бути новий будинок, машина, айфон, дороге вбрання, кольє... Без боргу у більшості людей не вистачає особистої мотивації працювати і заробляти, набувати реальні та нав'язані блага. І лише борг змушує більшість впрягатися в виснажливий життєвий марафон з кредитними машинами і будинками. Так і працює світова економіка. На рівні бідняка чи алкаша це добре видно в кредитних касах «швидкі гроші в борг». Сам по собі бідолаха не здатний мотивуватися на роботу та накопичення грошей. Але взявши суму наперед, під жорсткі відсотки на якусь хрень (бухло, весілля, плазму в халупу), він змушений працювати і віддавати борг, інакше прийдуть хлопчики-колектори і відіб'ють йому ноги.